Microsoft Dünyayı Nasıl Değiştirdi?

By September 19, 2017Uncategorized

Microsoft, her zaman modern iş dünyasına öncülük etmeye yardımcı olan itici bir güç olmuştur.
Bir başka deyişle faaliyet gösteren hemen hemen her şirkete ve organizasyona dokunmuştur.

İlk Büyük Ölçekli Yazılım Şirketi

İşletmeler kişisel bilgisayarların işyerindeki gücünü öğrenirken Microsoft, kendisini dünyanın ilk ve en büyük yazılım şirketi konumuna getiriyordu. Yazılım devinin ürünleri, Windows işletim sisteminin ve Microsoft Office paketinin sürümleri gibi ticari sınıf yazılım bileşenlerinin uzun zaman boyunca dünyanın her yerinde bilgisayar kullanımında temel bir kalıp halini almıştır. Kısacası, Microsoft, kişisel bilgisayar kullanımı sadece bebeklik döneminin ötesine geçtiğinde, bilgisayarların işyerine geçmesini mümkün kıldı.

Sertifikasyon Gereksinimleri

Bu günlerde bilgisayarla ilgili bir alanda çalışmak isterseniz, özgeçmişinizle ilgili bir çeşit Microsoft sertifikası olması daha iyidir. Microsoft’un iş dünyasını değiştirmesinin bir yolu, işverenlerin potansiyel iş başvuru sahiplerini aktif olarak aradığı ve talep ettiği bilgisayarla ilgili alan sertifikalarında lider olmaktır.

Günlük İşlemleri İzleme ve Denetleme

Bir şirketin günlük operasyonlarını yeterince izleyebilme ve denetleyebilme özelliği, Microsoft’un sadık müşterilerine sezgisel araçlar ve çözümler getirmesinde rakiplerinin üzerinde üstünlük yaşadığı önemli bir alandır. Dynamics GP, MSPartnership gibi izleme araçları ile işletme sahipleri , müşterileri hedeflemeyi ,şirket metriklerini gözden geçirmeyi ve şirketle ilgili bilgileri çeşitli biçimlerde incelemeyi kolay buluyor.

Elektronik aletler

Günümüzde işletmelerde tabletlerin ve akıllı telefonların kullanılması yaygın bir yer tutmasına rağmen çoğu insan bu iki yeniliğin Microsoft tarafından tanıtıldığının farkında olmayabilir. En yeni Surface ürünleri, geniş formatlı interaktif ekranlar ve Hololens ile Microsoft, donanım teknolojisinin sınırlarını zorlamaya devam ediyor. Yine de, mobil aygıt üretimi ve işle ilgili uygulama geliştirmeyle uğraşan diğer birçok işletme kesinlikle Microsoft’un bu alanlardaki teknolojik yeniliklerinden taviz vermiştir.

Piyasa Kontrolü ve İstikrar

Microsoft, yaklaşımında tekelci olarak eleştirilirken, yazılım devi pazar stratejilerinin savunucuları, Microsoft’un piyasaya inanılmaz ürün istikrarı sağladığını savunuyor. Buna karşılık, Microsoft ürünlerine güvenen işletmeler, Microsoft’un çeşitli endüstrilerde kullanılan yeni ürünlerin tanıtımında ortadan kaldırılan ürün uyumluluğu sorunlarını beklemekte ve buna bağlı kalmak zorundadırlar. Microsoft’un, işin nasıl yapıldığı üzerinde kalıcı bir etkisi olduğu söylenmek gerekirse, standartları belirleme, pazarları kontrol etme, ürüne bağımlılık geliştirme ve yeniliği geliştirme, Microsoft’un iş dünyasının boyutlarında değişiklik yaratmanın yolunu açtı. Microsoft’un sunduğu her yeni gelişmeyle birlikte Modern teknoloji odaklı pazarda, Microsoft’un işyerinin işleyiş biçimini geliştirme yeteneğinin etkisi, dünya çapında her zaman hissedilmiştir.