Kodlama Becerinizi Arttıracak 6 Ücretsiz Oyun

By November 8, 2017Uncategorized

Çevrimiçi öğrenme son birkaç yıldır dijital ortamda oldukça önemli bir yer edindi. Etkileşimli kurslar, çevrimiçi ders kitapları ve tabiki en eğlencelisi oyunlar…
Bir oyun tek başına muhtemelen kodlama hakkında bilmeniz gereken herşeyi size öğretemez fakat kod yazmanın temel becerilerinin alışkanlık haline dönüştürmenizi sağlayabilir. İşte bu yüzden bu blog yazımızda sizlere kod yazma becerilerinizi daha da geliştirmeniz için faydalı ve bir o kadar da eğlenceli oyunlardan bahsetmek istiyoruz.

CodeMonkey

CodeMonkey , HTML5’te kendi oyunlarınızı oluşturmayı öğretmek için, gerçek bir programlama dili olan CoffeeScript kullanarak kodlama yapmayı öğretir. Çocuklara yöneliktir, ancak yetişkinler için de eğlencelidir.

CodinGame

CodinGame , JavaScript, Ruby ve PHP de dahil olmak üzere 25’in üzerinde programlama dilini destekliyor. CodinGame ile ilgili en iyi şeylerden biri ise arkadaşlarınız ile birlikte oynayabileceğiniz gibi, uluslararası kodlama yarışmalarına da katılabilmeniz.

CSS Diner

CSS Diner CSS öğrenmek için basit ama eğlenceli bir yoldur. CSS selectorlerinin nasıl çalıştığının temellerini öğretecek 32 seviye vardır ve her seviye giderek daha karmaşık hale gelir ve önceki derslerde öğrendiklerinize dayanarak artan bir zorluk seviyesinde level atlarsınız.

CodeCombat

CodeCombat’ın genel hedef kitlesi öğretmenler ve öğrencilerdir ancak herkes oynayabilir. Python, JavaScript, CoffeeScript dillerini öğrenebilirsiniz. Giriş seviyesinden itibaren oyun boyunca öğreticiye göre bazı temel komutları kullanarak kahramanınızı oyun boyunca hareket ettirdiğiniz bir konsept üzerinden oynanır.

Unrusted

Untrusted , problemleri çözmek için JavaScript becerilerini test eden bir meta-JavaScript macera oyunudur. Eval’ı bir makine sürekliliği aracılığıyla yönlendirmek için JavaScript’i kullanıyorsunuz ve gerçekliklerini düzeyler arasında ilerlemek için değiştiriyorsunuz. Daha karmaşık JavaScript becerileri uygulama konusunda mükemmel bir oyun.

VIM Adventures
Vim, programcılar tarafından kullanılan çok yapılandırılabilir bir metin editörüdür. Zelda benzeri bir macera oyunudur ve Vim’in nasıl kullanılacağını öğrenmek istiyorsanız pratik için güzel bir tercih olacaktır.

Tüm bu oyunlar, kod yazma becerilerinizi daha fazla geliştirmeye yönelik oyunlardır ve sadece bu oyunlar ile kod yazım mantığını hızlı bir şekilde pekiştirebilirsiniz.