Ücretsiz Kodlama Öğrenebileceğiniz 10 İnternet Sitesi

By November 26, 2017Uncategorized

Code Academy

Kodlamayı öğrenmek için en popüler ve ücretsiz internet sitelerinin başında CodeAcademy gelir. 24 milyondan fazla kişi bu eğitim şirketinin ilgi çekici öğrenim taktikleri sayesinde nasıl kod yazması gerektiğini öğrendi. CodeAcademy HTML, CSS, JavaScript, jQuery, PHP, Python ve Ruby dillerine dair birçok güzel ve faydalı ders alabilirsiniz.

Coursera

2012’de kurulan Coursera , 119 kurumdan 1.000’den fazla kurs sunan büyük kar amacı gütmeyen bir eğitim teknolojisi şirketi haline geldi. Bir sertifika almak için belirli programlar için ödeme yaparken de, Washington Üniversitesi, Stanford, Toronto Üniversitesi ve Vanderbilt gibi üniversitelerdeki çeşitli uzmanlık alanlarında ücretsiz tanıtım programlama kursları bulunmaktadır.

edX
EdX , kâr amacı gütmeyen, açık kaynaklı bir başka çevrimiçi öğrenme platformudur. 2012’de Harvard Üniversitesi ve MIT tarafından kuruldu; bu nedenle en ileri teknolojileri ve teorileri öğreneceğinizi biliyorsunuz. EdX bugün, 60 okuldan oluşmaktadır. Muhtemelen Harvard Üniversitesi’nden Bilgisayar Bilimlerine Giriş’e yanlışlıkla gidebilirsiniz.

Udemy

2010 yılında kurulan Udemy , iş becerilerini geliştirmek veya öğrenmek için kullanılabilecek çevrimiçi bir öğrenme platformudur. Ödeyeceğiniz kurslar varken, Girişimciler İçin Programlama – HTML & CSS veya Python Programlamaya Giriş gibi video dersleri aracılığıyla öğretilen ücretsiz programlama kursları var .

aGupieWare

AGupieWare , ABD’deki önde gelen kurumların bilgisayar bilimleri programlarını araştıran bağımsız bir uygulama geliştiricisidir. Daha sonra Stanford, MIT, Carnegie Mellon, Berkeley ve Columbia tarafından sunulan ücretsiz kurslara dayalı benzer bir müfredat hazırlamıştır. Program daha sonra üç ders, yedi çekirdek dersi ve beş seçmeli olmak üzere toplam 15 kursa ayrıldı.

GitHub
GitHub . Popüler web tabanlı Git depo barındırma hizmetinde, 80’den fazla farklı programlama dilini kapsayan 500’den fazla ücretsiz programlama kitabı bulabilirsiniz; bu, ortak çalışanlar tarafından sıklıkla güncellenir.

Hack.pledge ()

Bu, BitTorrent’in mucidi Bram Cohen gibi bazı yüksek profilli geliştiricileri içeren geliştiriciler topluluğudur . Orada, dünyanın önde gelen geliştiricilerinden bazılarını öğrenerek programlama becerilerini mükemmelleştirebilirsiniz.

Code Avengers

Yeni Zelanda’ya dayanan Kod Avengers , JavaScript, HTML ve CSS kullanarak oyunları, uygulamaları ve web sitelerini nasıl kodlayacağınızı öğreten eğlenceli ve interaktif programlama kursları sunar. Her dersin tamamlanması yalnızca 12 saat alır ve İngilizce, Rusça, Hollandaca, İspanyolca, İtalyanca, Türkçe ve Portekizce olarak mevcuttur.

Khan Academy

2006 yılında eğitimci Salman Khan tarafından kurulan Han Academy , orijinal ücretsiz çevrimiçi öğrenme kurumlarından biridir. Adım adım video eğitimleriyle, JavaScript ve ProcessingJS kullanarak çizimleri, animasyonları ve oyunları nasıl programlayacağınızı veya HTML ve CSS ile web sayfalarının nasıl oluşturulacağını öğrenebilirsiniz.

Free Food Camp

Burada , profesyoneller ve öğrencilerden oluşan bir topluluğa ağ kurarak ve katılarak HTML5, CSS3, JavaScript, Veritabanları, DevTools, Node.js, Angular.js ve Çevik’i öğreneceksiniz. Kodlama becerilerinizde birlikte çalışacaksınız, böylece ücretsiz uygulamalar oluşturabilirsiniz. İşte yakalamaktır: Bu becerileri öğreniyorsunuz ve gerçek dünya sorunlarını çözmeye yardımcı olacak yardımlar oluşturuyorsunuz. Kod kar amacı gütmeyenler için kullanılabilir.